Oppdatert 24.04.2024
Shantyfestival 31.5 til 1.6.2024
Festivalprogram 2024:
Fredag 31. mai
Dampskipbrygga
17.45 Ishavsskuta S/S «Berntine» ankommer dampskipsbrygga i Langesund med Tordenskiolds soldater.
17.45 Kanonsalutt fra brygga.
18.00 Offisiell åpning av festivalen ved ordfører i Bamble kommune, Jon Flølo.
18.15 Konsertene starter med musikk og underholdning i festivalteltet på dampskipsbrygga i Langesund.
18.15 Langesund Mandssangforening
18.45 Tom Mullane
19.15 North Cape
19.45 Pekel
19.45 Kl. 19.45 Show og underholdning i festivalteltet på dampskipsbrygga (CC kr. 100,-)
20.30 Fish & Ship’s Company
22.00 Slogmåkane
23.00 The Happy Few
01.00 Slutt
Lørdag 1. juni
Underholdning og show i festivalteltet på dampskipsbrygga:
10.00 Bamble brass
10.30 Langesund Mandssangforening
11.00 Risør Shantykor
11.30 Østre Grab
12.00 Sjømanskoret
12.30 Bryn Korforening – Norway
13.00 Sandvikens Mandskor – Norway
13.30 Søblomsten Shantykor
14.00 VUN
14.30 Slogmåkane , Piratkoret Rakkerungene
15.00 Handelsstandens Sangforening – Karl Johan Koret
15.30 Kragerø Sangforening – Norway
16.00 Kor som helst
16.30 Styrbord Halser
17.00 North Cape
17.30 Pråm & Sill
18.00 Langesund Mandssangforening
18.30 Fish & Ship’s Company
19.00 Slogmåkane
20.00 De Tvende – Raet Kystlag
20.30 Sandefjord Damekor
21.00 Sanggruppa 12-13
21.30 Riggerloftet
22.00 Pekel
22.30 Radio Rascals Dans i teltet
01.00 Slutt…
Underholdning på Bryggekanten kafe og bistro (Yvonnes)
Kl. 13.00 Pekel
Kl. 13.30 Øyvind Nefstad
Kl. 14.00 North Cape
Kl. 14.30 Pråm & Sill
Kl. 15.00 Østre Grab
Kl. 15.30 Kor som helst
Underholdning på Wrightegaarden
Kl. 15.00 Sandvikens Mandskor – Norway
Kl. 15.30 Fish & Ship’s Company
Kl. 16.00 VUN
Kl. 16.30 Øyvind Nefstad
Kl. 17.00 Risør Shantykor
Kl. 17.30 Pekel
Underholdning i Storgata
Kl. 11.30 Bamble Brass
kl. 12.00 De Tvende – Raet Kystlag
Kl. 12.30 Langesund Mandssangforening
Kl. 13.00 Karl Johan koret
Kl. 13.30 Sanggruppa 12-13
Kl. 14.00 Kragerø Sangforening – Norway
kl. 14.30 Riggerloftets Shantykor – Norway
Kl. 15.00 Søblomsten Shantykor
Kl. 15.30 Sjømanskoret
kl. 16.00 Bryn Korforening – Norway
Underholdning på Victoria Gjestgiveri
Kl. 12.00 Sandefjord Damekor
Kl. 12.30 Risør Shantykor
Kl. 13.00 Pråm & Sill
Kl. 13.30 VUN
Kl. 14.00 Styrbord halser
Kl. 14.30 Tom Mullane